LeadLearners.Org™ Thanks to all our 1303733 visitors today, Monday, 18/Nov/2019

Изберете стипендии Позиција
Lead Learners LeadLearners.Org
Препорачува страници: TIGP, Bioinformatics.Center, Our Facebook Page | Претплатете

Име на стипендија / програма

2013 WIA Фондацијата годишни стипендии за жените апликанти во САДЗначаен опис
2013 WIA Фондацијата нуди Меѓународниот Додипломски Стипендии за жените апликанти во областа на воздушната поле во САД

Студија Предмет (и):

Студија предмет е Воздухопловна, аеронаутика и Astronautics

Се разбира Ниво:

Оваа стипендија е достапна за водење додипломски степен.

Стипендија Провајдер:

WIA Фондацијата

Стипендија може да се земе во:

САД

Стипендија отворено за меѓународни студенти:

Учениците од ниту државјанство или државјанство можат да аплицираат за оваа стипендија.

Стипендија Опис:

Вашингтон? Жените во Воздухопловна (WIA) Фондацијата, Inc, е задоволство да објавиме г-ѓа Kirstyn Мари Џонсон како примателот на WIA Фондацијата за стипендирање. Г-ѓа Џонсон, помлад во воздушната инженеринг науки на Универзитетот на Колорадо во Болдер (CU) ќе добијат $ 1000 стипендија за да се примени на 2012-2013 учебна година.

Број на награди понудени:

Две стипендии се нудат.


Подобност и други критериуми
Минимум колеџ одделение точка просек (GPA) на не помалку од износот на 3,0 Успех на 4,0 на скалата
-Мора да има завршено најмалку две и пол академски години на полно работно време колеџ работа во времето на апликација, и мора да се во моментов се запишани на акредитиран колеџ или универзитет во САД или свои територии, работат кон диплома? Степен , а планирам да продолжам да се запишат во следните академска година
-Се заинтересирани во спроведувањето кариера во областа на воздушната
Влегуваат високи година во 2012-2013 академска година
-Мора да бидат жени, од било државјанство или државјанство


Краен рок за аплицирање
* 1 февруари, 2013


Дополнителни информации, и важни рачно
Две награди од 2.000 долари ќе бидат дадени на зголемувањето на постарите во колеџ, за да се примени на 2013-2014 учебна година.

Известување:

Победници на стипендии ќе бидат известени по e-mail и писмо најдоцна до 15 март 2013 година. Победниците ќе бидат признати на жените во Космика награди вечера се одржа во областа Вашингтон, во есента на 2013 година. А соопштението ќе биде издаден со краток опис на победниците и своите планови за стипендија, проследено со една статија во WIA билтен.

Како да се аплицира:

Начинот на примена е по пошта.


© 2019 LeadLearners.Org ™
admin@LeadLearners.Org
+18133888836
Designed by: Emmanuel Salawu at Bioinformatics Center