LeadLearners.Org™ Thanks to all our 1285267 visitors today, Wednesday, 13/Nov/2019

Изберете стипендии Позиција
Lead Learners LeadLearners.Org
Препорачува страници: TIGP, Bioinformatics.Center, Our Facebook Page | Претплатете

Име на стипендија / програма

Постдокторски научен соработник позиции во машина за учење и податоци за рударство на KAUSTЗначаен опис
Две Кандидат на науките научен соработник позиции се достапни во машинска интелигенција и знаење инженерство (мој) Лабораторија режија на д-р Xiangliang Џанг во Одделението на компјутер, електрични и математички науки и инженерство (CEMSE) на кралот Абдула на Универзитетот за наука и технологија (KAUST) се наоѓа на Црвеното Море брег. Кандидатите со искуство во една или повеќе од следниве научни области се поканети да аплицираат: машина за учење, податоци за рударство, бази на податоци, пронаоѓање информации и даваат препораки системи. Повеќе информации за рудникот лабораторија може да се најдат на http://mine.kaust.edu.sa .

Кандидатите треба да поседуваат заработени д-р (Или да биде во близина на проектот) по компјутерски науки или во областите поврзани со добри програмски вештини во C / C + + / Java / Matlab. Се очекува успешните кандидати да бидат мотивирани и да имаат добар објавување евиденцијата (барем имаат една хартија прифатени од страна на премиерот конференции или списанија како KDD, NIPS, ICML, IJCAI, AAAI, SIGMOD, VLDB, ICDE, TKDE, TKDD, итн ) и добро познавање на англиски јазик. Носителите позиција ќе настапат интердисциплинарни истражувања, обликот истражување насоки, производство и ширење на резултатите преку публикации, координира истражувачки проекти и да ви помогне да ги надгледува д-р и M.S студенти.

На postdoc позиции се за 1-3 години.

KAUST понуди

-Многу конкурентна даночно ослободување плата и да имаат корист пакет (на пример, слободна високо-стандарди целосно опремени куќи, здравствено осигурување, образование на KAUST меѓународни училишта за деца, од 20 дена од платен одмор годишно, релокација додаток, репатријација додаток).
- Доволно финансиска поддршка (на пример, конференција посетеност и меѓународен патување поддршка).
- State-of-the-art истражувачки капацитети, вклучувајќи и една од најбрзите суперкомпјутери во светот (IBM BlueGene, 64000 јадра, 64TB RAM меморија), и зборот класа визуелизација центар.
- Солидно соработка (вклучувајќи размена на посети) со нашите партнери како IBM TJ Вотсон истражувачки центар, Тексас А & М универзитетот, INRIA, Мајкрософт Рисрч Азија и други.
-Живописни кампус живот и импресивни рекреативни објекти кои вклучуваат приватна плажа, марина и терен за голф.

Апликација

Право и заинтересираните кандидати се поканети да ги достават своите апликации по електронски пат на д-р Xiangliang Џанг (xiangliang.zhang @ kaust.edu.sa) со детален професионални Наставна програма Вита (вклучувајќи образовни образование, професионално искуство, како и листа на публикации). Успешните кандидати ќе бидат дополнително контактирани за да обезбедат повеќе документи (на пример, две или три писма со препораки и кратка изјава на истражувачки интереси / планови).

Апликации ќе се постапува во строга доверливост. KAUST е еднаква можност работодавачот.


Подобност и други критериуми
Види потребните квалификации погоре


Краен рок за аплицирање
Преглед на апликации ќе започне веднаш и позициите ќе остане отворен додека пополнети.


Дополнителни информации, и важни рачно
http://www.hpc.kaust.edu.sa/
http://www.kaust.edu.sa
http://mine.kaust.edu.sa

За KAUST Контакт Адреса:
Контакт е-маил: xiangliang.zhang @ kaust.edu.sa

Кралот Абдула на Универзитетот за наука и технологија (KAUST) е сосема нов, меѓународни, постдипломски-ниво на истражувачки универзитет поддржан од страна на повеќе милијарди долари донација. Со доволно финансирањето за истражувања, високо конкурентна и врз основа на заслуги надомест шема, state-of-уметноста основни објекти, супер машини (на Шахин суперкомпјутер KAUST видиме http://www.hpc.kaust.edu.sa/ ) и визија универзитет лидерство и посветеност да се направи KAUST еден од најголемите светски академски институции, KAUST го привлече голема група на меѓународно признати таленти. Заеднички (р) степен програма наскоро ќе биде објавен помеѓу KAUST и техничка универзитети т М? Nchen (TUM) и TA & M, и Додипломски Универзитетот на Кинеската академија на науките. Исто така, преку глобалното истражување партнерство, KAUST има изградено длабоко и значајно партнерства со повеќето светски премиерот институции (на пример, Универзитетот Стенфорд, Универзитетот на Илиноис во Урбана Champaign (UIUC), на Универзитетот во Оксфорд, Беркли, Универзитетот Корнел, Универзитетот на Тексас во Остин, Тексас А & М универзитетот) и големите компании (на пример, IBM, Боинг, Dow Chemical Company), кои обезбедуваат KAUST истражувачите доволно можности за работа со повеќето водечки научници во светот и да го комерцијализира нивните истражувачки проекти. Гореспоменатите незаменлива ресурси на располагање на KAUST истражувачите нудат невидени можности за научниците од целиот свет и во сите култури да се изгради својата кариера на KAUST. Дополнителни информации за KAUST може да се најдат на: http://www.kaust.edu.sa .


© 2019 LeadLearners.Org ™
admin@LeadLearners.Org
+18133888836
Designed by: Emmanuel Salawu at Bioinformatics Center